Cloudflare-storing wereldwijd opgelost: Websites weer online

De technische problemen bij Cloudflare, een Amerikaanse internetdienstverlener, zijn opgelost. Dinsdag zorgde een storing ervoor dat wereldwijd talloze websites en applicaties onbereikbaar waren. Gebruikers kregen bijvoorbeeld geen toegang tot populaire platforms zoals chatrobot ChatGPT en sociaalnetwerksite X. Ook websites van Roularta Media Group, waaronder DataNews.be, ondervonden problemen. Zo verschenen er soms geen foto’s bij artikelen en nieuwsbrieven.

Wat ging er mis?

Cloudflare biedt beveiligingsdiensten aan die websites beschermen tegen DDoS-aanvallen. Dit doet het door een buffer te creëren tussen eindgebruikers en websites. Honderdduizenden bedrijven wereldwijd maken gebruik van deze diensten. Dinsdag voerde Cloudflare gepland onderhoud uit in verscheidene datacenters. Rond 11 uur Belgische tijd meldden ze dat er problemen waren bij verschillende klanten.

De oorzaak van de storing

De storing werd veroorzaakt door een configuratiebestand dat automatisch werd gegenereerd en een crash veroorzaakte in het softwaresysteem. Gelukkig wist Cloudflare het probleem binnen zes uur op te lossen. Er zijn geen aanwijzingen van kwaadwillige activiteiten of een cyberaanval.

Niet de eerste keer

Het is niet de eerste keer dat Cloudflare met storingen te maken krijgt. In juli 2019 en juni 2022 waren er ook al grote problemen waardoor websites tijdelijk onbereikbaar waren. Deze incidenten benadrukken het belang van robuuste systemen en regelmatige controles om dergelijke storingen te voorkomen.

Source: Cloudflare-storing die wereldwijd websites lam legde lijkt opgelost

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *